تاریخ:۱۲دی ۱۳۹۹

اطلاعات کلی برنامه

اطلاعات کلی برنامه

گزارش برنامه

طبق قرار قبلی، ساعت ۰۵/۴۵ صبح روز جمعه ۹۹/۱۰/۱۲ دوستان با وسایل شخص و نفرات سرنشین نبش پمپ بنزین ۴۵متری گلشهر حاضر شده وپس از اعلام  حضور همه دوستان به سمت شهرک هیو از مسیر اتوبان کرج- قزوین حرکت کردیم.

روستای شلمزار

از خروجی پل نظر آباد به سمت شمال اتوبان تغییر مسیر داده و در جاده هیو-شلمزار قرار گرفتیم.پس از عبور از روستای شلمزار ، ساعت ۶/۳۰ به پارکینگ انتهای  روستا رسیدیم. همنوردان پس از پوشیدن لباس مناسب و تجهیزات و معارفه ونرمش صبحگاهی ، آماده حرکت شدند.

سرپرست برنامه پس از توضیح نرم افزار viewranger  و تعیین جلودار و عقب دار و عکاس تیم، شروع برنامه را در ساعت۷ اعلام نمودند.)ارتفاع نقطه شروع ۱۶۴۰ متر.(

 پس از ۳۵ دقیقه کوهپیمایی سبک به منظور گرم شدن اعضای تیم، ساعت ۷/۳۵ به منظور کم کردن لباس در ارتفاع ۱۸۸۳ متری توقف نمودیم.

در حین حرکت سرپرست با تک تک افراد تیم در باره وسایل ضروری برای برنامه و وسایل شخصی گفتگو و آموزش های لازم ارایه و نکات مهم را اشاره  کردند.

 بمنظور صرف صبحانه در ارتفاع ۱۹۷۵ متری و ساعت ۷/۵۸  به مدت ۲۰ دقیقه توقف نموده و مجددا حرکت تیم شروع شد.

صرف صبحانه

بدلیل آفتابی بودن آسمان و هوای کاملا مساعد، نیازی به استفاده از پوشاک زمستانی خاصی نبود. همچنین بدلیل عدم وجود برف ویخ در مسیر، از تجهیزات  زمستانی جهت کوهپیمایی وصعود استفاده نشد.

پس از حدود یک ساعت پیمایش برای استراحت به مدت ۵ دقیقه در ارتفاع ۲۳۵۰ متری توقف نمودیم. اخرین استراحت قبل از صعود به قله در ساعت ۱۰/۳۰ انجام شد. از این نقطه تا قله، مسیر در حدود ۱۵ سانتیمتر پوشیده از برف بود که سرعت حرکت را کمی کند می کرد. سرانجام با طی کردن پاکوب برفی در  ساعت ۱۱ صبح موفق به صعود قله شدیم.

صعود به قله

 از نقطه شروع حرکت تا قله، مشکللاتی نظیر خستگی ، سردرد یا تهوع برای هیچ یک از افراد تیم رخ نداد و تمام اعضا در سلامت کامل موفق به صعود شدند.  پس از ۲۱ دقیقه توقف روی قله و گرفتن عکس های یادگاری با تابلو قله آسمانکوه، در ساعت ۱۱/۲۰ به جهت فرود به سمت چایین حرکت نمودیم

در ارتفاع ۲۵۶۱ متری به دوراهی امام زاده رسیدیم که  مسیر سمت راست منتهی به امام زاده موسی را انتخاب و ادامه دادیم. در موقعیتی ایمن، که دامنه پوشیده از برف بود توقف کردیم وسرپرست برنامه آموزش های لازم برای پیمایش در برف و همچنین نحوه ترمز کردن در مواقع سر خوردن روی شیب های پوشیده از  برف را ارایه دادند. ساعت ۱۲/۴۰ برای استراحت وصرف میان وعده توقف کردیم.

برای صرف ناهار و استراحت در امام زاده، ساعت ۱۳/۲۷ توقف نموده و پس از ۳۱ دقیقه از جاده خاکی که برای دسترسی به امام زاده احداث شده به سمت پایین جاده حرکت کردیم. سمت چپ جاده خاکی رودخانه و درختان وسیل بند های متعددی وجود دارد که در فصل بهار بسیار زیبا و چشم نواز می شوند.

 نزدیک به نگهبانی در ارتفاع ۱۶۶۳ متر ابتدای جاده خاکی ، از مسیر سمت چپ به منظور رسیدن به پارکینگ استفاده شد. ساعت ۱۴/۴۳ به پارکینگ خودرو ها  رسیده و پایان برنامه اعلام شد.

اطلاعات پیمایش ثبت شده توسط نرم افزار viewranger ارایه شده است:

گزارش نویس: آرش مقامی واعظم افشاری

باشگاه کانون کوه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۹