از 100000 ریال
رزرو آنلاین

برنامه طبیعت گردی روستای واریان

البرز
0/5

مدت زمان

یک روز

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

باشگاه کانون کوه برگزار می کند :

طبیعت گردی روستای واریان

✅محل اجرا :
جاده چالوس دریاچه سد کرج روستای واریان

✅تاریخ اجرا : پنجشنبه : دوم تیر ماه ۱۴۰۱
ساعت حرکت : ۷صبح از میدان حاقظ کرج
و ساعت برگشت ۵بعد از ظهر

🔴این برنامه با ماشین شخصی اجرا شده و
به جهت محدودیت ثبت نام‌ ویژه اعضای کانون و خانواده می باشد


✅هزینه برنامه :
۱۰۰ هزار تومان
شامل کرایه رفت و برگشت قایق و راهنما و بیمه و..

✅سر پرست برنامه :
علی قدیری ۰۹۱۲۱۸۹۳۲۲۴

🔸لطفا پس از تماس و تایید ظرفیت ، مبلغ هزینه را به حساب شماره ۶۱۰۴۳۳۷۸۹۶۲۹۶۷۶۹ بنام رمضانعلی قدیری واریز و فیش آنرا به تلگرام شخصی ایشان ارسال فرمایید

✅ثبت نام شوندگان برای هماهنگی های بیشتر در گروه تلگرامی مخصوص روستای واریان اد شده و در جریان برنامه قرار خواهند گرفت
✅وسایل مورد نیاز :
کفش و لباس مناسب ،‌ زیر انداز ، کلاه و عینک آفتابی ، فلاسک چای و بک دل خوش

✅وعده های غذایی مورد نیاز:
صبحانه باختيار و نهار

کارگروه طبیعت گردی کانون کوه

های لایت ها

  • روستای واریان از دیدنیهای استان البرز است که به‌دلیل نزدیکی به تهران و کرج، مقصدی فوق‌العاده برای سفر یک روزه از این شهرها به شمار می‌آید. فاصله این روستا تا مرکز شهر تهران، ۶۶ کیلومتر است و برای رسیدن به آن، به غیر از زمان قایق سواری، باید حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه رانندگی کنید. واریان تا مرکز شهر کرج نیز، حدود ۳۶ کیلومتر و ۵۰ دقیقه رانندگی فاصله دارد.

Bulk discount (by percent)

Bulk diccount adult
# Discount group From adult To adult مقدار
1 3 3 10
Bulk diccount childrent
# Discount group From adult To adult مقدار
1 3 3 10

شامل / مستثنی است

  • راهنمای تخصصی
  • حمل و نقل خصوصی
  • هزینه های ورودی (کابل و ماشین و دره ماه)
  • ناهار جعبه ای آب ، سیب موز و شکلات
  • بیمه

موقعیت تور

البرز

سوالات متداول

روستای واریان کجاست؟
روستای واریان در شهرستان کرج و در بخش شرقی سد امیرکبیر یا همان سد کرج، در حدود ۲۵ کیلومتری ابتدای جاده چالوس و در دو کیلومتری پلیس راه کرج - چالوس واقع شده است. شهرستان کرج در استان البرز از دو بخش مرکزی و آسارا تشکیل می‌شود. بخش آسارا شامل سه دهستان آدران، آسارا و نسا است و این روستا در دهستان آدران قرار دارد.

واریان قبل از احداث سد در بستر کنونی دریاچه سد قرار داشت و در حال حاضر، تنها راه ارتباطی به روستای واریان، گذر از دریاچه سد کرج با قایق است. آبادی‌ها و روستاهایی چون ارنگه بزرگ، خوزنکلا، دروان، کوشک بالا، قله منار، مورود و پل خواب در اطراف این روستای محاصره شده در میان کوه‌هایی سر به‌فلک کشیده قرار دارند.
چگونه به روستای واریان برویم؟
روستای واریان در جاده چالوس قرار دارد. مسیر دسترسی به روستای واریان از شهر تهران، از آزادراه تهران - کرج آغاز می‌شود. در ادامه پس از رسیدن به پل فردیس، از خروجی سمت راست، وارد جاده چالوس شوید. حدود ۲۵ کیلومتر در جاده چالوس برانید و پلیس راه کرج – چالوس را رد کنید تا به سد برسید. سپس داخل سد کرج شوید تا در قسمت راه خاکی آن در جوار سد، قایق‌ها را ببینید. قایق روی سد از ساعت ۷:۳۰ صبح تا یک ظهر و از ساعت سه عصر تا ۱۱ شب در مسیر روستا تردد می‌کند. در فصل گرم تابستان، حدود ۱۰ قایق‌ در مسیر رسیدن به روستای واریان، فعال هستند.

شما همچنین می‌توانید با مترو، به ایستگاه کرج بروید و از آنجا سوار تاکسی‌های جاده چالوس شوید. از راننده بخواهید تا شما را در محلی مناسب پیاده کند تا بتوانید خودتان را به قایق‌های روستای واریان برسانید.

در نظر داشته باشید که هر فردی نمی‌تواند وارد روستای واریان شود و برای بازدید از این منطقه، قوانینی وجود دارد. در واقع، قایق‌هایی که شما را به روستای واریان می‌رسانند، متعلق به سازمان آب و فاضلاب هستند و بدون هماهنگی، پذیرای شما نخواهند بود.
مجوز ورود به روستای واریان
برای رفتن به روستای واریان کرج، یکی از بکرترین و دست‌نخورده‌ترین روستاهای ایران، باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

مهمان یکی از اهالی واریان باشید.
خانه یا ملکی در روستای واریان داشته باشید.
با هماهنگی از قبل، اجازه ورود به روستای واریان را گرفته باشید.
برای اقامت در روستای واریان کرج، باید در این روستا اقوام یا آشنایانی داشته باشید؛ زیرا در غیر این صورت نمی‌توانید ویلاهای روستای واریان را اجاره کنید. البته افراد می‌توانند از طریق تورهای گردشگری نیز از این مناطق دیدن کنند. بازدید از روستای واریان، تنها روستای آبی ایران، خاطره‌ای فراموش‌نشدنی برای شما می‌سازد؛ پس اگر روزی فرصت بازدید از این منطقه را به دست آوردید، هرگز آن را از دست ندهید.
درباره روستای واریان بیشتر بدانید
اگر کلمه واریان را در لغت‌نامه دهخدا جستجو کنید، با این متن روبه‌رو خواهید شد:

واریان. نام دهی است از دهستان ارنگه کرج از شهرستان تهران واقع در ۲۵ هزارگزی شمال شرقی کرج و کنار جاده کرج به چالوس در دره رود کرج. ناحیه‌ای است سردسیر و دارای ۱۰۶۸ تن سکنه است. آب آن از رود کرج و چشمه سار تامین می‌شود و محصول آن غلات و میوه و لبنیات و عسل و دارای باغ‌های میوه است. شغل اهالی زراعت و گله‌داری و کرباس‌بافی و گیوه‌سازی است. دارای دبستان و راه ماشین‌رو است.

مردم واریان به زبان تاتی سخن می‌گویند و شغل آن‌ها زراعت، گله‌داری، زنبورداری، کرباس‌بافی و گیوه‌سازی است
بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، ۳۹ نفر (۱۵ خانوار) در روستای واریان زندگی می‌کنند. مردم این روستا به زبان تاتی سخن می‌گویند و شغل آن‌ها زراعت، گله‌داری، زنبورداری، کرباس‌بافی و گیوه‌سازی است؛ البته باید بدانید که پس از گذشت سال‌ها پس از احداث سد، دشواری رفت و آمد، مردم روستا را از آنجا گریزان کرده است و به همین دلیل، کشاورزی و دامداری در این منطقه از رونق افتاده است. آب واریان از رود کرج و چشمه سار تامین می‌شود. از محصولات روستای سرسبز و زیبای واریان می‌توان به غلات و میوه، لبنیات و عسل اشاره کرد.
از 100000 ریال

سازماندهی شده توسط

کانون کوه

عضویت از 2020

Information Contact

ایمیل

kanoonekooh@gmail.com

وب سایت

https://kanoonkoh.ir/

ممکن است دوست داشته باشید